KONTAKT:

+48 608 689 097
+48 790 807 055

info@hellastravel.pl

Kraj / Region
Transport
Wylot z / wyjazd z
Katalog
Rodzaj oferty
Wyjazd od
Powrót przed
Cena od ... do
więcej opcji
ADRIATYK

 

 

 

Na pokładzie 24 kabinowego M/S PANORAMA

8 dniowe rejsy - Niedziele - Z Dubrownika, Chorwacja

Dwie różne wycieczki, po cudach natury oraz historii Dalmacji i Montenegro, lub poznaj sekrety 4 krajów w 8 dni.

 

 

 

ZMOTORYZOWANY ŻAGLOWIEC PANORAMA

 

 

INFORMACJE

Długość: 54m

Zwodowany: 1993 / Ostatnia renowacja: 2014

Liczba Kabin: 24

Liczba pasażerów: 49

Załoga: 16-18

 

M/S PANORAMA jest 54 metrowym 24 kabinowym eleganckim żaglowcem, zwodowanym w 1993 roku i odnawianym w 2001, 2008 i 2014 roku. Ten supernowoczesny jacht odbył wiele podróży transatlantyckich, żeglował z Seszeli do Monte Carlo, z Morza Czarnego na Kubę i oferuje najwyższy standard komfortu zakwaterowania oraz bezpieczeństwa. Jacht jest zgodny z najbardziej rygorystycznymi normami bezpieczeństwa SOLAS.

 

 

Pasażerowie na pokładzie obsługiwani są przez kapitana, koordynatora wycieczki oraz doświadczonych członków załogi. Serwis troskliwy lub dyskretny, zależnie od państwa preferencji, a priorytetem jest zawsze komfort i bezpieczeństwo naszych pasażerów. Organizowane wycieczki są dostępne w większości portów i mogą być zabukowane lub zarezerwowane z 24 godzinnym wyprzedzeniem.

 

 

 

 

Kabiny:

24 kabiny jachtu Panorama są rozlokowane na 3 pokładach. Wykończone w drewnie i delikatnych materiałach. Kabiny na górnym oraz głównym pokładzie posiadają okna, natomiast kabiny na dolnym pokładzie wyposażone są w świetliki i iluminatory. W pełni wyposażone łazienki wykończone są w marmurze lub corianie. Wszystkie kabiny wyposażone są w klimatyzację, telewizory, telefony (wewnętrzne), suszarki do włosów, mini lodówki, system audio wideo, oraz sejfy.

 

Życie na pokładzie:

W ciągu dnia, życie na podkładzie skupia się wokół Loungu i jadalni na głównym pokładzie, oraz baru wewnętrznego i zewnętrznego przy tarasie. Wieczorem można się zrelaksować w jednym z loungów na pokładzie statku i skosztować drinków przy relaksującej muzyce. Platforma do pływania znajdująca się na rufie Panoramy pozwala na zażywanie kąpieli morskich kiedy pozwala na to pogoda, lub statek jest zakotwiczony. Kapitan zrzuci kotwice w pięknych zatokach i przy bezludnych wysepkach.

 

Jadalnia głównego pokładu:

Szykowna jadalnia głównego pokładu otoczona jest oknami które pozwalają obserwować malownicze widoki. Przestronna jadalnia może pomieścić wszystkich pasażerów na raz, posiłki podawana są przy stole, lub przy nowoczesnym bufecie wyposażonym w sekcje gotowania “a la minute” przy którym można zjeść potrawy na ciepło lub zimno.

 

Lounge głównego i górnego pokładu:

Wewnętrzne lounge wyposażone są w wygodne kanapy i fotele. Można tu wypić drinka i przez ogromne okna podziwiać przepiękne krajobrazy w drodze do kolejnego portu. Można też czytać książkę albo oglądać telewizję lub jeden z naszych reportaży na temat następnego miejsca przeznaczenia. Znajdujący się na górnym pokładzie taras, zachęca do podziwianie widoków.

 

Taras:

Okręt wyposażony jest w taras, na którym można się zrelaksować i nacieszyć się pięknymi widokami. Na tarasie znajdują się również leżaki. Można tam zażyć kąpieli słonecznej, przeczytać książkę lub podziwiać piękną scenerię rejsu.

 

 

 

ADRIATYCKA ODYSEJA - WYBRZEŻA DALMACJI & MONTENEGRO NA POKŁADZIE M/S PANORAMA

 

 

Odprawa w niedzielę - 7 nocy / 8 dni. Dubrownik - Dubrownik Chorwacja

 

Dzień 1 - Niedziela / Dubrownik Chorwacja

Zaokrętowanie pomiędzy 15:00 a 16:00. Powitalna kolacja oraz wieczorny rejs do Splitu. Nocleg na morzu.

 

Dzień 2 - Poniedziałek / Split Chorwacja

Do Splitu w Chorwacji, wpłyniemy wczesnym rankiem. Ciesz się poranną fakultatywną wycieczką po uliczkach Splitu. Miasto to było stolicą rzymskiego rezydenta imperium

Dioklecjana, a jego historia sięga 4 wieku.. Po lunchu na pokładzie, odbędzie się popołudniowa fakultatywna wycieczka do pobliskiego miasta Trogir. Wycieczka wzdłuż malowniczej scenerii wybrzeży Dalmacji, aż do miasta Trogir. Wieczorny rejs do Rab.

 

Dzień 3 - Wtorek / Rab Chorwacja

Do Rab przepłyniemy porankiem. Poranna fakultatywna wycieczka: Miasto założone w czasach starożytnego Rzymu, wzdłuż wąskiego pasa lądu. Kiedy podróżnicy zbliżali się do miasta od strony morza, mogli podziwiać je stojące majestatycznie na wzgórzu nad zatoką.

Odkryj kulturowe i historyczne monumenty łącznie z kościołem Justiniana, kościołem Świętego Jana Chrzciciela oraz pałacem księcia. Późnym popołudniem pożeglujmy na południe przepływając pomiędzy pięknymi wyspami Kornati aby dotrzeć do Sibenika. Nocleg na pokładzie.

 

Dzień 4 - Środa / Sibenik Chorwacja

Do Sibeniku wpłyniemy przez przepiękny fiord. Całodniowa fakultatywna wycieczka zabierze nas do Parku Narodowego Krka, ośrodka miejscowej bogatej fauny i flory. Gnieździ się tutaj ponad 200 gatunków ptaków. Po czym zwiedzimy przybrzeżne miasto Primosten i stare miasto Sibenik. Nocleg w porcie.

 

Dzień 5 - Czwartek / Sibenik - Hvar - Korcula Chorwacja

Po porannym rejsie, najdłuższym wśród chorwackich wysp, dotrzemy do Hvar. Poranna piesza fakultatywna wycieczka pozwoli nam odkryć „wenecką atmosferę” wyspy. Odkryjemy piękne zabytkowa miejsca, takie jak katedra świętego Stefana, ze swoją skarbnicą i dzwonnicą, oraz arsenał wybudowany w 1611 roku w którym mieści się najstarszy w europie teatr. Wczesnym popołudniem wypłyniemy w rejs do Korculi do której dotrzemy późnym popołudniem. Nocleg w porcie.

 

Dzień 6 - Piątek / Korcula Chorwacja

Całodniowa opcjonalna wycieczka do miast Korcula i Lumbarda, gdzie będzie można skosztować znakomitych lokalnych win. Goście będą mieli możliwość zwiedzić winnice rodziny Milna-Bire. Wieczorny rejs i nocleg na morzu, w drodze do nadbrzeżnego miasta Kotor w Montenegro.

 

Dzień 7 - Sobota / Kotor Montenegro - Dubrownik Chorwacja

Poranny rejs zaprowadzi nas do Kotor najgłębszego naturalnego fiordu na Morzu Śródziemnym. Dołącz do naszej porannej wycieczki, do tego znakomicie zachowanego, ufortyfikowanego średniowiecznego miasta, gdzie będzie można zobaczyć średniowieczne mury oraz barokowy kościół świętego Blaise. Opuścimy Kotor po lunchu i pożeglujmy przez oszałamiające fiordy zatoki Kotor, gdzie zatrzymamy się aby zażyć kąpieli w zatoce. Późnym wieczorem dopłyniemy do Dubrovnika. Nocleg w porcie.

 

Dzień 8 - Niedziela / Dubrovnik Chorwacja

Zejście z pokładu po śniadaniu o 9:00

 

 

 

ADRIATYCKA ODYSEJA - SEKRETY 4 KRAJÓW NA POKŁADZIE M/S PANORAMA

 

 

Dzień 1 - Niedziela / Dubrovnik Chorwacja

Zaokrętowanie pomiędzy 15:00 a 16:00. Kolacja powitalna. Nocleg w porcie.

 

Dzień 2 - Poniedziałek / Dubrovnik - Korcula Chorwacja

Poranny rejs do Korculi w Chorwacji. Przed dotarciem do portu w Korculi zatrzymamy się niedaleko wyspy aby zażyć kąpieli morskiej. Do Korculi dopłyniemy po południu. Popołudniowa opcjonalna wycieczka zaprowadzi nas do miasta Korcula , oraz do miasta Lombard na degustację win. Nocleg na morzu w drodze do Bar w Montenegro.

 

Dzień 3 - Wtorek / Bar Montenegro

Poranny przystanek na kąpiel w morzu. Do Bar dopłyniemy około południa. Bar jest małym przybrzeżnym miastem w Montenegro. Popołudniowa opcjonalna wycieczka krajoznawcza zaprowadzi nas do Old Bovada i Cetinje, miasto muzeum. Zwiedzimy i zapoznamy się z bogatą kulturową przeszłością Buvady i jej wenecką architekturą. Nocleg na morzu w drodze do Paxos w Grecji.

 

Dzień 4 - Środa / Paxi - Korfu Grecja

W drodze do Paxos zrobimy postój na Korfu, zwanej starą damą greckich wysp. Najbardziej zazielenioną wyspą Grecji. Popłyniemy do pobliskiej zatoki na orzeźwiającą kąpiel w morzu oraz na lunch barbeque na pokładzie. Tego popołudnia dopłyniemy do wyjątkowego portu w Paxos. Nocleg w porcie.

 

Dzień 5 - Czwartek / Paxi - Korfu Grecja

Poranny rejs do Korfu „ starej damy morza Jońskiego”. Opcjonalna całodniowa wycieczka po imperialnej przeszłości Korfu, zabierze nas do imponującego centrum miasta, zakwalifikowanego do listy dziedzictwa UNESCO ze swoimi bizantyjskimi kościołami. Wycieczka krajoznawcza po bujnej okolicy Corfiot i jej położonymi wysoko w górach miasteczkami. Nocleg w porcie.

 

Dzień 6 - Piątek / Korfu Grecja - Saranda Albania

Poranny rejs do uroczego miasta Saranda, szczycącego się najbardziej aktywną linią brzegową Albańskiej Riwiery. Dołączymy do opcjonalnej wycieczki do pobliskiego, archeologicznego muzeum w Butrint. Popołudniowy rejs do Kotor w Montenegro, Nocleg na morzu.

 

Dzień 7 - -Sobota / Kotor Montenegro

Do zatoki Kotor najgłębszej na morzu śródziemnym dotrzemy wczesnym rankiem. Będzie można zażyć kąpieli morskiej, lub uczestniczyć w fakultatywnej wycieczce po starym mieście tego ufortyfikowanego średniowiecznego miasta.

 

Dzień 8 - Niedziela / Kotor Montenegro - Dubrownik Chorwacja

Do Dubrownika dopłyniemy wczesnym porankiem. Zejście ze statku po śniadaniu.

 

 

Plan podróży może ulec zmianie wedle uznania Variety Cruises, ze względu na warunki pogodowe - wiatry powyżej 6/7 w skali Beauforta, w przypadku gdy władze portowe nie pozwolą na opuszczenie portu przez okręt lub w innych nadzwyczajnych przypadkach. Zmiany planu podróży nie gwarantują automatycznie zwrotu kosztów poniesionych za rejs, ale Variety Cruises gwarantuje że pasażerowie trafią do portu docelowego w planowanym dniu i godzinie. * Postoje na kąpiele morskie w Montenegro oraz Chorwacji podlegają zgodzie lokalnych władz.

 

 

 

Cennik wycieczek 2018

 

OPOWiEŚĆ 4 KRAJÓW & WYBRZEŻA DALMACJI I MONTENEGRO

 

OPOWiEŚĆ 4 KRAJÓW - Z Dubrownika w Chorwacji / Niedziela

6, 13, 20, 27 - Maj

3, 17 - Czerwiec

1, 15, 29 - Lipiec

12, 26 - Sierpień

9, 23 -  Wrzesień

 

WYBRZEŻA DALMACJI I MONTENEGRO - Z Dubrownika w Chorwacji / Niedziela

10, 24 - Czerwiec

8, 22 - Lipiec

5, 19 - Sierpień

2, 16, 30 - Wrzesień

 

Kabiny                                                              Cena brutto za osobę

 

Kat C

Dolny pokład, łóżka podwójne lub  bliźniacze              2.000 Eur.

 

Kat B                                                                      2.300 Eur.

Dolny pokład, podwójne łóżka          

 

Kat A                                                                      3.050 Eur.

Główny lub górny pokład, łóżka podwójne

 

Dostawka                                                                50% w kabinach Kat C i B

                                                                              75% w kabinach Kat A

 

Zniżka na 3 osobę w Kat B                                       30%

 

Dzieci od 7 do 10 roku życia                                     50%

w kabinach Kat B dla 3 osób (2 dorosłych)

 

Dzieci od 10 do 16 roku życia                                   35%

w kabinach Kat B dla 3 osób (2 dorosłych)

 

Opłaty portowe                                                          310 Eur.

 

A/ Ceny za osobę obejmują:

 

Zakwaterowanie w kabinach z prywatnymi prysznicami / toaleta, klimatyzacja.

Posiłki: Bufet śniadaniowy i dwa posiłki dziennie, oraz powitalny koktajl, Wieczór tematyczny, barbecue (jeżeli pozwoli pogoda), kolacje kapitańska.

Kawa, herbata oraz woda pitna za darmo.

Dostęp do sprzętu do łowienia oraz nurkowania z rurką.

Angielskojęzyczna obsługa rejsu

 

Nie wliczone są:

Napoje za wyjątkiem tych wyżej wymienionych.

Wycieczki na ląd lub inne zajęcia na lądzie.

Napiwki dla załogi.

Wi-Fi (dostępne za opłatą)

 

B/ Warunki i ograniczenia

 

PŁATNOŚCI

 

Depozyt w wysokości 25% musi zostać opłacony do 7 dni od potwierdzenia.

75% ceny rejsu musi zostać opłacone nie później niż 60 dni przed datą rozpoczęcia rejsu.

 

 Zwroty biletów

 

Do 120 dni przed zaokrętowaniem    - 100 Eur.

119 - 90 dni przed zaokrętowaniem - 15% ceny rejsu

89 - 60 dni przed zaokrętowaniem    - 25% ceny rejsu

59 - 30 dni przed zaokrętowaniem    - 50% ceny rejsu

29 - 0 dni przed zaokrętowaniem      - 100% ceny rejsu

Zwroty biletów muszą zostać potwierdzone pisemnie przez VARIETY CRUISES we wszystkich przypadkach.

 

NIE WLICZONE W CENĘ REJSU

Takie osobiste wydatki jak napoje (oprócz tych wyżej wymienionych), pralnia, SPA (jeżeli jest na pokładzie), zakupy w butikach, napiwki (napiwki nie są obowiązkowe ale oczekuje się że usatysfakcjonowani  wycieczką goście, zechcą przekazać kapitanowi napiwek w wysokości 10 do 12 eur za dzień za osobę, napiwek ten zostanie podzielony między członkami załogi), Wydatki na świadczenia zdrowotne, opłaty portowe, wycieczki na ląd (wycieczki na ląd organizowane są na pokładzie statku przez prowadzących wycieczki), Wi-Fi (dostępne za opłatą), wydatki poniesione na lądzie, oraz wszystko co nie jest wyraźnie wyszczególnione w broszurze.

Wykonanie KSI Media
Serwis hellastravel.pl zawiera zdjęcia ze strony 123rf.com. Hellastravel to biuro podróży z Warszawy, które w swojej bogatej ofercie posiada: wycieczki, wczasy, kolonie, obozy, zimowiska, zwiedzanie, narty , a wszystko w pięknych zakątkach Europy. Nasze główne cele podróży to Grecja, Rodos, Korfu, Kreta, Zakynthos, Riwiera olimpijska, Ateny, Santorini, Mykonos, Kos, Peloponez,  Turcja, Tunezja, Egipt, Wyspy Kanaryjskie. Jeśli interesują Państwa wakacje last minute, wyjazd na weekend, ciekawa podróż, tanie wakacje, a może po prostu  kuchnia grecka lub wczasy Grecja albo wakacje Grecja ? Touroperator Hellas zapewni najwyższej jakości  greckie wakacje  All Inclusive. Jako doświadczony travel agent oferujemy wczasy w Grecji, której znakomitym ambasadorem jest Teo Vafidis. Vafidis Last Minute – polecamy.