KONTAKT:

+48 608 689 097
+48 790 807 055

info@hellastravel.pl

Kraj / Region
Transport
Wylot z / wyjazd z
Katalog
Rodzaj oferty
Wyjazd od
Powrót przed
Cena od ... do
więcej opcji
Bagaż
Na pokład samolotu lub autokaru najczęściej mogą Państwo zabrać 1 torbę bagażu podstawowego o wadze do 20 kg oraz 1 torbę od 5 do 10 kg bagażu podręcznego. W zależności od przewoźnika ilości dopuszczalnego bagażu mogą być mniejsze, a informacje o tym powinni Państwo znaleźć w dokumentach/potwierdzeniu podróży.

Za nadbagaż należy zapłacić obowiązującą opłatę ,a przewoźnik może go zabrać tylko w przypadku wolnego miejsca. Prosimy zwrócić uwagę ,że w wypadku tanich linii lotniczych, opłaty za nadbagaż mogą być często wyższe od ceny biletu.

Ze względów bezpieczeństwa w bagażu podręcznym zabieranym do samolotu nie wolno przewozić pilniczków , nożyczek i innych ostrych przedmiotów /dokładne informacje poniżej/

W przypadku wyjazdów autokarem prosimy aby rzeczy osobiste, lekarstwa , przybory higieniczne przewozili Państwo w bagażu podręcznym. Umożliwi to łatwe korzystanie z niezbędnych rzeczy podczas przerw.

W przypadku zaginięcia lub uszkodzenia bagażu poszkodowany powinien zgłosić niezwłocznie ten fakt obsłudze środka transportu, obsłudze hotelu lub pilotowi/rezydentowi.

Jeśli bagaż zaginął przy przelocie samolotem należy to zgłosić do biura zaginionego bagażu na lotnisku przylotu.

Sugerujemy aby przedmioty wartościowe, dokumenty, gotówkę przechowywać w sejfach, które można wynająć za opłatą w większości hoteli.

Poniżej podajemy szczegółowe informacje dotyczące przewożenia bagażu przy przelotach samolotem:
BAGAŻ - przewożenie substancji płynnych

Poniżej podajemy nowe przepisy na lotniskach Unii Europejskiej dotyczące przewożenia substancji płynnych w bagażu podręcznym/przewożonym na pokładzie samolotu/

Sugerujemy przewożenie wszystkich substancji płynnych w bagażu rejestrowanym (przewożonym w luku bagażowym). Nie obowiązują wtedy poniższe ograniczenia.

Płyny przewożone w bagażu kabinowym muszą znajdować się w pojemnikach, z których żaden nie może przekraczać 100 ml – muszą być one zapakowane w jedną przezroczystą plastikową i zamykaną torbę o pojemności nie przekraczającej jednego litra. Na jedną osobę może przypadać maksymalnie jedna torebka. Torebkę należy okazać oddzielnie w trakcie kontroli bezpieczeństwa.

Definicja substancji płynnych obejmuje:

wodę i inne napoje, zupy, syropy, perfumy, żele (np. do włosów, kąpieli), pasty (w tym pasty do zębów), kosmetyki w płynnej formie (błyszczyk, podkład, tusz do rzęs), kremy, odżywki i oliwki, spraye, substancje płynne pod ciśnieniem (np. żele do golenia, dezodoranty), inne substancje o podobnej konsystencji.
Ograniczenia dotyczące ilości przewozu płynów w bagażu podręcznym nie dotyczą substancji płynnych (np. perfum, alkoholi) zakupionych w sklepach położonych na lotnisku za punktem kontroli bezpieczeństwa. Zakupiony towar zostanie zapakowany i zabezpieczony w plastikowej torbie przez personel sklepu.
Bagaż podręczny – leki

Osoby, które ze względów zdrowotnych muszą zabrać ze sobą na pokład samolotu płynne lekarstwa muszą mieć przy odprawie ważne zaświadczenie lekarskie w języku angielskim.
Bagaż – ograniczenia związane z bezpieczeństwem:

Ze względów bezpieczeństwa nie można przewozić następujących artykułów:.


W bagażu podręcznym - przewożonym na pokładzie samolotu:
broń lub części do broni; materiały wybuchowe, np. amunicja, petardy, sztuczne ognie, kapiszony; ostre przedmioty metalowe, np. scyzoryki, sztylety, szable; materiały łatwopalne stałe i ciekłe, np. spirytus, gaz do zapalniczek; rozpuszczalniki, farby, zapałki; gazy sprężone, np. aerozole z pełną zawartością; materiały radioaktywne, substancje trujące lub powodujące korozję; inne przedmioty niebezpieczne, np. charakteryzujące się silnym polem magnetycznym.

W bagażu rejestrowanym /przewożonym w luku bagażowym/:
materiały wybuchowe, np. petardy, sztuczne ognie; materiały łatwopalne stałe i ciekłe; materiały radioaktywne, substancje trujące lub powodujące korozję; gazy sprężone, np. aerozole z pełną zawartością; inne przedmioty niebezpieczne, np. charakteryzujące się silnym polem magnetycznym.


Wykonanie KSI Media
Serwis hellastravel.pl zawiera zdjęcia ze strony 123rf.com. Hellastravel to biuro podróży z Warszawy, które w swojej bogatej ofercie posiada: wycieczki, wczasy, kolonie, obozy, zimowiska, zwiedzanie, narty , a wszystko w pięknych zakątkach Europy. Nasze główne cele podróży to Grecja, Rodos, Korfu, Kreta, Zakynthos, Riwiera olimpijska, Ateny, Santorini, Mykonos, Kos, Peloponez,  Turcja, Tunezja, Egipt, Wyspy Kanaryjskie. Jeśli interesują Państwa wakacje last minute, wyjazd na weekend, ciekawa podróż, tanie wakacje, a może po prostu  kuchnia grecka lub wczasy Grecja albo wakacje Grecja ? Touroperator Hellas zapewni najwyższej jakości  greckie wakacje  All Inclusive. Jako doświadczony travel agent oferujemy wczasy w Grecji, której znakomitym ambasadorem jest Teo Vafidis. Vafidis Last Minute – polecamy.