KONTAKT:

+48 608 689 097
+48 790 807 055

info@hellastravel.pl

Kraj / Region
Transport
Wylot z / wyjazd z
Katalog
Rodzaj oferty
Wyjazd od
Powrót przed
Cena od ... do
więcej opcji
Carpe Verde

 

WULKANICZNE WYSPY I TĘTNIĄCE ŻYCIEM MIEJSCA

Na pokładzie 24 kabinowego M/S PANORAMA

 

 

8 dniowe rejsy z Praia, San Tiago

 

 

Podróż po archipelagu Cape Verde, przyjaźni mieszkańcy i czarująca mieszanka Afrykańskich i Portugalskich wypływów na architekturę, jedzenie, zwyczaje i tradycję.Obdarowany całorocznym umiarkowanym klimatem , archipelag oferuje szeroki wachlarz krajobrazów  od zielonych gór, bujnych wzgórz i dżungli po krajobrazy wulkaniczne i szerokie puste plaże. Główne atrakcje stanowią:

San Tiago - San Filipe - Maio - San Antao - Fogo - San Nikolau - San Vincente

 

ZMOTORYZOWANY ŻAGLOWIEC PANORAMA

 

 

INFORMACJE

Długość: 54m

Zwodowany: 1993 / Ostatnia renowacja: 2014

Liczba Kabin: 24

Liczba pasażerów: 49

Załoga: 16-18

 

M/S PANORAMA jest 54 metrowym 24 kabinowym eleganckim żaglowcem, zwodowanym w 1993 roku i odnawianym w 2001, 2008 i 2014 roku. Ten supernowoczesny jacht odbył wiele podróży transatlantyckich, żeglował  z Seszeli do Monte Carlo, z Morza Czarnego na Kubę i oferuje najwyższy standard komfortu zakwaterowania oraz bezpieczeństwa. Jacht jest zgodny z najbardziej rygorystycznymi normami bezpieczeństwa SOLAS.

 

Pasażerowie na pokładzie obsługiwani są przez kapitana, koordynatora wycieczki  oraz doświadczonych członków załogi. Serwis troskliwy lub dyskretny, zależnie od państwa preferencji, a priorytetem jest zawsze komfort i bezpieczeństwo naszych pasażerów. Organizowane wycieczki są dostępne w większości portów i mogą być zabukowane lub zarezerwowane z 24 godzinnym wyprzedzeniem.

 

 

 

 

Zmotoryzowany żaglowiec Panorama

 

Kabiny:

24 kabiny jachtu Panorama są rozlokowane na 3 pokładach. Wykończone w drewnie i delikatnych materiałach. Kabiny na górnym oraz głównym pokładzie posiadają okna, natomiast kabiny na dolnym pokładzie wyposażone są w świetliki i iluminatory. W pełni wyposażone łazienki wykończone są w marmurze lub corianie. Wszystkie kabiny wyposażone są w klimatyzację, telewizory, telefony (wewnętrzne), suszarki do włosów, mini lodówki, system audio wideo, oraz sejfy.

 

 

Życie na pokładzie:

W ciągu dnia, życie na podkładzie skupia się wokół Loungu i jadalni na głównym pokładzie, oraz baru wewnętrznego i zewnętrznego przy tarasie. Wieczorem można się zrelaksować na jednym z loungów na pokładzie statku i skosztować drinków przy relaksującej muzyce. Platforma do pływania znajdująca się na rufie Panoramy pozwala na zażywanie kąpieli morskich  kiedy pozwala na to pogoda lub statek jest zakotwiczony. Kapitan zrzuci kotwice w pięknych zatokach i przy bezludnych wysepkach.

 

Jadalnia głównego pokładu:

Szykowna jadalnia głównego pokładu otoczona jest oknami które pozwalają obserwować malownicze widoki. Przestronna jadalnia może pomieścić wszystkich pasażerów na raz, posiłki podawana są przy stole, lub przy nowoczesnym bufecie wyposażonym w sekcje gotowania “a la minute” przy którym można zjeść potrawy na ciepło lub zimno.

 

Lounge głównego i górnego pokładu:

Wewnętrzne lounge wyposażone są w wygodne kanapy i fotele. Można tu wypić drinka i przez ogromne okna podziwiać przepiękne krajobrazy w drodze do kolejnego portu. Można też  czytać książkę albo oglądać telewizję lub jeden z naszych reportaży na temat następnego miejsca przeznaczenia. Znajdujący się na górnym pokładzie taras, zachęca do podziwianie widoków.

 

Taras:

Okręt wyposażony jest w taras, na którym  można się zrelaksować i nacieszyć się pięknymi widokami. Na tarasie znajdują się również leżaki. Można tam zażyć kąpieli słonecznej, przeczytać książkę lub podziwiać piękne scenerie rejsu.

 

WYSPY ARCHIPELAGU CAPE VERDE NA POKŁADZIE M/S PANORAMA

OD PONIEDZIAŁKU: 7 NOCY / 8 DNI - Z PRAIA -SAN TIAGO

 

Dzień 1 -  Poniedziałek / Praia San Tiago

Zaokrętowanie o 16:00. San Tiago jej stolica Prai jest największa i najgęściej zaludniona wyspa archipelagu Cap Verde. Nocleg w porcie.

 

Dzień 2 - Wtorek / Praia San Tiago

San Tiago jest najbardziej afrykańską wyspą ze wszystkich wysp Cap Verde i zarazem pierwszą, na którą przybyli osadnicy. Po lunchu na pokładzie, opcjonalna wycieczka zabierze nas do Cidade Velha. Cidad Velha to stara portugalska stolica, gdzie historia jest wciąż żywa. Port oraz nieopodal położone miasto, jest wciąż tętniącym życiem centrum handlu. W Muzeum historii morskiej można znaleźć liczne artefakty pochodzące z wraków zatopionych statków. Późnym popołudniem wypłyniemy na północ do Fogo. Nocleg na morzu.

 

Dzień 3 - Środa / San Filipe Fogo

Wczesnym rankiem dotrzemy do Fogo. Nazywano ją wyspą ognia, ponieważ dominuje nad nią wulkan, wznoszący się na ponad 3000 metrów nad poziom morza. Nasza całodniowa fakultatywna wycieczka zabierze nas na szczyt wulkanu tuż nad brzeg krateru. Zobaczymy krajobraz uformowany przez lawę. Lunch zjemy w miasteczku, znajdującym się nieopodal krateru. Później udamy się z wizytą do San Filipe charakteryzującym się kolonialnym urokiem. Późnym wieczorem popłyniemy do San Nicolau. Nocleg na morzu.

 

Dzień 4 - Czwartek / Tarrafal  San Nicolau

Do San Nicolau  spokojnej wyspy, z tuzinami plantacji kawy i przyjacielskimi mieszkańcami, dopłyniemy o poranku. Nasza fakultatywna całodniowa wycieczka poprowadzi nas dookoła wyspy, Najpierw spacerem wokół wulkanu, później do pobliskiego lasu, a na końcu do Faja Valley. Przed wizytą w mieście Ribeira Brava gdzie zwiedzimy zabytkowy kościół oraz seminarium odbędzie się lunch z owoców morza. Późnym wieczorem pożeglujemy do Santo Antao. Nocleg na morzu.

 

Dzień 5 - Piąek / Porto Novo Santo-Antao - Mindelo San Vincente

Do najbardziej zazielenionej wyspy archipelagu Cap Verde dotrzemy wczesnym rankiem. Krajobraz cechują  kratery i plantacje trzciny cukrowej. Nasza całodniowa fakultatywna wycieczka zabierze nas do bujnej doliny Paul, gdzie trzcina cukrowa jest nadal hodowana. Będzie tam można skosztować grogu, czyli tradycyjnego napoju archipelagu. W dolinie Ribiera das Patas  odkryjemy uformowane przez lawę formacje skalne. Wieczorem popłyniemy do Mindelo gdzie toczy się słynne tętniące życie nocne. Nocleg w porcie.

 

Dzień 6 - Sobota / Mindelo San Vincente

San Vincente było kiedyś tętniącym życiem centrum handlowym, ale przekształciło się centrum kulturowe Mindelo i jest  jednym z najlepiej zachowanych miast kolonialnych Cap Verde. Nasza fakultatywna piesza wycieczka, pozwoli  zwiedzić galerie, restauracje, a także poznać wydarzenia muzyczne, które zrobiły z Mindelo centrum kultury Cap Verde. Zwiedzimy też muzeum rękodzieła w Mindele. Nocleg na morzu w drodze do Maio.

 

Dzień 7 - Niedziela / Maio

Do tej spokojnej wyspy dopłyniemy około południa. Krajobraz Maio jest płaski, prawdopodobnie ukształtował się na skutek erozji, na przestrzeni wieków. Piesza wycieczka po mieście Vila do Maio zabierze nas do ogromnego barokowego kościoła wybudowanego przez Portugalczyków przed kilkoma  wiekami . Popołudniowa wycieczka. Nocleg w porcie.

 

Dzień 8 - Poniedziałek / Maio - Praia San Tiago

Zejście z pokładu o 9:00 po porannym rejsie.

 

Plan podróży może ulec zmianie wedle uznania Variety Cruises, ze względu na warunki pogodowe - wiatry powyżej 6/7 w skali Beauforta, w przypadku gdy władze portowe nie pozwolą na opuszczenie portu przez okręt lub w innych nadzwyczajnych przypadkach. Zmiany planu podróży nie gwarantują automatycznie zwrotu kosztów poniesionych za rejs, ale Variety Cruises gwarantuje że pasażerowie  trafią do portu docelowego w planowanym dniu i godzinie.

 

 

 

WYSPY ARCHIPELAGU CAPE VERDE NA POKŁADZIE M/S PANORAMA

7 dni / 8 nocy z PRAIA, SAN TIAGO

DATY REJSÓW & CENY W EURO ZA OSOBĘ

 

Z Praia do Praia

Os Poniedziałku                                                        13, 20 Listopad 2017

 

Kategorie Kabin                                                         Cena brutto od osoby

 

Kat C

Dolny pokład, łóżka podwójne lub  bliźniacze           1.600 Eur

 

Kat B

Dolny pokład, podwójne łóżka                                  1.900 Eur

 

Kat A

Główny lub górny pokład,                                         2.350 Eur

 

Dostawka                                                                  50%

 

Zniżka na 3 osobę w kabinach kat B                                    30%

 

Dzieci od 7 do 10 roku życia                                                50%

w kabinach Kat B dla 3 osób (2 dorosłych)

 

Dzieci od 10 do 16 roku życia                                   35%

w kabinach Kat B dla 3 osób (2 dorosłych)

 

Opłaty portowe                                                          235 Eur

 

A/ Ceny za osobę obejmują:

 

Zakwaterowanie w kabinach z prywatnymi prysznicami / toaleta, klimatyzacja.

Posiłki: Bufet śniadaniowy i dwa posiłki dziennie, oraz powitalny koktajl, Wieczór tematyczny, barbecue (jeżeli pozwoli pogoda), kolacje kapitańska.

Kawa, herbata oraz woda pitna za darmo.

Dostęp do sprzętu do łowienia oraz nurkowania z rurka.

Angielskojęzyczna obsługa rejsu

 

Nie wliczone są:

Napoje za wyjątkiem tych wyżej wymienionych.

Wycieczki na ląd lub inne zajęcia na lądzie.

Napiwki dla załogi.

Wi-Fi (dostępne za opłatą)

 

B/ Warunki i ograniczenia

 

KOREKTA

Operatorzy wycieczek zamieszczający nasze rejsy w swoich katalogach lub Internecie, zobowiązani są do przesłania VARIETY CRUISES projektu ofert w celu sprawdzenia go przed publikacją i do przesłania dwóch egzemplarzy katalogu po wydrukowaniu. W celu udzielenia  prawidłowych informacji naszym klientom i ich pełnej satysfakcji. VARIETY CRUISES nie ponosi odpowiedzialności za niedokładne informacje lub fałszywy obraz naszych okrętów lub szlaków rejsów jeżeli nie zostanie przedstawiony szkic broszur informacyjnych przed drukiem lub publikacją w Internecie.

 

PŁATNOŚCI

 

Depozyt w wysokości 25% musi zostać opłacony do 7 dni od potwierdzenia.

75% ceny rejsu musi zostać opłacone nie później niż 60 dni przed datą rozpoczęcia rejsu.

 

 Zwroty biletów

 

Do 120 dni przed zaokrętowaniem    - 100 Eur.

119 - 90 dni przed zaokrętowaniem - 15% ceny rejsu

89 - 60 dni przed zaokrętowaniem    - 25% ceny rejsu

59 - 30 dni przed zaokrętowaniem    - 50% ceny rejsu

29 - 0 dni przed zaokrętowaniem      - 100% ceny rejsu

Zwroty biletów muszą zostać potwierdzone pisemnie przez VARIETY CRUISES we wszystkich przypadkach.

 

NIE WLICZONE W CENĘ REJSU

Takie osobiste wydatki jak napoje (oprócz tych wyżej wymienionych), pralnia, SPA (jeżeli jest na pokładzie), zakupy w butikach, napiwki (napiwki nie są obowiązkowe ale oczekuje się że usatysfakcjonowani z wycieczki goście, zechcą przekazać kapitanowi napiwek w wysokości 11 do 14 eur za dzień za osobę, napiwek ten zostanie podzielony między członkami załogi), Wydatki na świadczenia zdrowotne, opłaty portowe, wycieczki na ląd (wycieczki na ląd organizowane są na pokładzie statku przez prowadzących wycieczki), Wi-Fi (dostępne za opłatą), wydatki poniesione na lądzie, oraz wszystko co nie jest wyraźnie wyszczególnione w broszurze.

Wykonanie KSI Media
Serwis hellastravel.pl zawiera zdjęcia ze strony 123rf.com. Hellastravel to biuro podróży z Warszawy, które w swojej bogatej ofercie posiada: wycieczki, wczasy, kolonie, obozy, zimowiska, zwiedzanie, narty , a wszystko w pięknych zakątkach Europy. Nasze główne cele podróży to Grecja, Rodos, Korfu, Kreta, Zakynthos, Riwiera olimpijska, Ateny, Santorini, Mykonos, Kos, Peloponez,  Turcja, Tunezja, Egipt, Wyspy Kanaryjskie. Jeśli interesują Państwa wakacje last minute, wyjazd na weekend, ciekawa podróż, tanie wakacje, a może po prostu  kuchnia grecka lub wczasy Grecja albo wakacje Grecja ? Touroperator Hellas zapewni najwyższej jakości  greckie wakacje  All Inclusive. Jako doświadczony travel agent oferujemy wczasy w Grecji, której znakomitym ambasadorem jest Teo Vafidis. Vafidis Last Minute – polecamy.