KONTAKT:

+48 608 689 097
+48 790 807 055

info@hellastravel.pl

Kraj / Region
Transport
Wylot z / wyjazd z
Katalog
Rodzaj oferty
Wyjazd od
Powrót przed
Cena od ... do
więcej opcji

 

Saloniki: Biała Wieża, pomnik Aleksandra Wielkiego, Uniwersytety Arystotelesa, Łuk

Cesarza Galeriusza, Rotunda , Anaktora- pałac cesarza Galeriusza, kościół Mądrości

Bożej - Agia Sophia, Plac Arystotelesa | Wergina: królewskich grobowców|

Nausy: winnic greckich

 

Saloniki to drugie co do wielkości miasto i port Grecji. Stanowi ważne dziedzicwo historii rzymskiej i bizantyjskiej, a starożytne budynki kontrastują z nowoczesną aglomeracją. Pobyt w Salonikach łączy w sobie relaks i zabawę. Wieczorami nadmorska promenada kusi kawiarniami, restauracjami i małymi barami. Warto również zwrócić uwagę na centralny plac miasta przesiąknięty orientalną atmosferą.

 

 

> DZIEŃ 1 | Odprawa biletowa, przelot do Salonik- drugiego co do wielkości miasta Grecji. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny, nocleg

 

 

> DZIEŃ 2 | śniadanie, zwiedzanie miasta: Biała Wieża- symbol Salonik, pomnik Aleksandra Wielkiego, Uniwersytety Arystotelesa, Łuk Cesarza Galeriusza, Rotunda z przepięknymi mozaikami, Anaktora- pałac cesarza Galeriusza, kościół Mądrości Bożej - Agia Sophia, Plac Arystotelesa z bazarem. W trakcie zwiedzania wyruszymy również w rejs po wodach Zatoki Termańskiej oblewajacej miasto. Jest to idealna chwila aby podziwiać panoramę miasta od strony brzegów oblewanych wodami morza Egejskiego. Powrót do hotelu, nocleg.

 

 

> DZIEŃ 3 | śniadanie, przejazd na wspaniałą, piaszczystą plażę. Dzisiejszy dzień poświęcony jest na relaks, kapiele morskie oraz słoneczne na plaży Potamos, słynącej ze złotego piasku, krystalicznie czystej wody oraz świetnej zabawy. Jest to wyjątkowo piękne miejsce, okalane dziewiczą przyrodą. Oddalone od Salonik o niespełna 20 km. W trakcie wypoczynku oraz zabawy będzie również możliwość skosztowania pysznych owoców morza w jednej z tamtejszych tawern. Powrót do hotelu, nocleg.

 

 

> DZIEŃ 4 | śniadanie, wyjazd do miejscowości Wergina słynącej z królewskich grobowców. Jest to wspaniała okazja aby zapoznać się z cywilizacją antyczną Grecji. Podczas zwiedzania Wielkiego Tumulusu przeniesiemy się do Hadesu. We wnętrzu kurhanu zobaczymy wspaniałe grobowce Filipa II Macedońskiego- ojca Aleksandra Wielkiego, grobowiec Aleksandra IV- syna Aleksandra Wielkiego, naczynia liturgiczne, szaty żałobne, larnaki ze szczątkami władców oraz przepiękne freski i architekturę grobowców. Przejazd do Nausy, gdzie zwiedzimy jedną z najsłynniejszych winnic greckich - Mpoutaris produkującą przepyszne wina. Powrót do hotelu, nocleg.

 

 

> DZIEŃ 5 | śniadanie, czas wolny. Transfer na lotnisko.Wylot do Polski.

 

 

 

PROPONOWANE HOTELE

 

 

Kinissi, Pallas 4*

Hotel zlokalizowany jest w samym sercu Salonik. Wpisany jest jako

obiekt zabytkowy przez Ministerstwo Kultury. Utrzymany jest w oryginalnej

architekturze, bogatej w elementy dekoracyjne. Pokoje dwuosobowe

oraz trzyosobowe wyposażone w: bezpłatne Wi-Fi na całym

terenie hotelu, klimatyzację, telewizję satelitarną, sejf oraz minibar.

Łazienka z prysznicem. Na wyposażeniu znajdują się również szlafroki.

Jest to obiekt idealny dla osób pragnących poznać magię miasta z

bezpośrednim dostępem do wszystkich jego atrakcji.

 

 

Metropolitan 3*

Hotel zlokalizowany jest w bliskiej odległości od centrum Salonik, w

bezpośrednim sąsiedztwie wybrzeża. Oferuje komfortowe zakwaterowanie

w pokojach dwuosobowych oraz trzyosobowych.

Każdy pokój wyposażony w: małą lodówkę, suszarkę do włosów, kapcie,

telewizję satelitarną, bezpłatne Wi-Fi na terenie całego obiektu,

klimatyzację, sejf, łazienkę z wanną lub prysznicem. Jest to obiekt

idealny dla osób pragnących odetchnąć od zgiełku

Wykonanie KSI Media
Serwis hellastravel.pl zawiera zdjęcia ze strony 123rf.com. Hellastravel to biuro podróży z Warszawy, które w swojej bogatej ofercie posiada: wycieczki, wczasy, kolonie, obozy, zimowiska, zwiedzanie, narty , a wszystko w pięknych zakątkach Europy. Nasze główne cele podróży to Grecja, Rodos, Korfu, Kreta, Zakynthos, Riwiera olimpijska, Ateny, Santorini, Mykonos, Kos, Peloponez,  Turcja, Tunezja, Egipt, Wyspy Kanaryjskie. Jeśli interesują Państwa wakacje last minute, wyjazd na weekend, ciekawa podróż, tanie wakacje, a może po prostu  kuchnia grecka lub wczasy Grecja albo wakacje Grecja ? Touroperator Hellas zapewni najwyższej jakości  greckie wakacje  All Inclusive. Jako doświadczony travel agent oferujemy wczasy w Grecji, której znakomitym ambasadorem jest Teo Vafidis. Vafidis Last Minute – polecamy.